ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସ୍‌ରେ ଯୋଗୀଙ୍କ ବଡ ଘୋଷଣା, ବଢ଼ିଲା ମାଗଣା ରାସନ ଯୋଜନା

0
21
ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସ୍‌ରେ ଯୋଗୀଙ୍କ ବଡ ଘୋଷଣା, ବଢ଼ିଲା ମାଗଣା ରାସନ ଯୋଜନା
ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସ୍‌ରେ ଯୋଗୀଙ୍କ ବଡ ଘୋଷଣା, ବଢ଼ିଲା ମାଗଣା ରାସନ ଯୋଜନା

ଦ୍ୱିତୀୟ ପାଳିର ପ୍ରଥମ କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ ଏକ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। କରୋନା ଅବଧିରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ମାଗଣା ରାସନ ଯୋଜନାକୁ ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ତିନିମାସ ପାଇଁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି । ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶର ୮୦ କୋଟି ଗରିବ ଏବଂ ୧୫ କୋଟି ଗରିବ ଲୋକ ଏହି ଯୋଜନାର ଲାଭ କରୁଛନ୍ତି।

ଆମର ପ୍ରଥମ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକରେ ଏହି ଯୋଜନାକୁ ତିନିମାସ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ଏହି ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ଖାଦ୍ୟ ଶସ୍ୟ, ଡାଲି, ଲୁଣ, ଚିନି ଏବଂ ତେଲ ମଧ୍ୟ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଯୋଜନାରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ୩୨୭୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ। ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ ରାଜ୍ୟର ୧୫ କୋଟି ଲୋକ ଆଗାମୀ ତିନିମାସ ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅନ୍ନ ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ଲାଭ ପାଇବେ।

ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେଶବ ପ୍ରସାଦ ମୌର୍ଯ୍ୟା, ବ୍ରଜେଶ ପଠକ, କ୍ୟାବିନେଟ ମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ରଦେବ ସିଂ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ନବ ଗଠିତ ସରକାରଙ୍କ ଏହା ହେଉଛି ପ୍ରଥମ ନିଷ୍ପତ୍ତି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here