୬୯ ବର୍ଷ ପରେ ଟାଟାକୁ ଫେରିବ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ, ଆଜି ଟାଟା ଗ୍ରୁପକୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ କରାଯିବ ହସ୍ତାନ୍ତର

0
106
୬୯ ବର୍ଷ ପରେ ଟାଟାକୁ ଫେରିବ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ, ଆଜି ଟାଟା ଗ୍ରୁପକୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ କରାଯିବ ହସ୍ତାନ୍ତର
୬୯ ବର୍ଷ ପରେ ଟାଟାକୁ ଫେରିବ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ, ଆଜି ଟାଟା ଗ୍ରୁପକୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ କରାଯିବ ହସ୍ତାନ୍ତର

୬୯ ବର୍ଷର ଦୀର୍ଘ ଯାତ୍ରା ପରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଟାଟା ଗ୍ରୁପକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବାକୁ ଯାଉଛି। ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ସ୍ଥାନାନ୍ତରର ସାକ୍ଷୀ ହେବା ପାଇଁ ଟାଟା ଗ୍ରୁପ୍‌ର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଏନ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ। ସରକାରୀ ଭାବେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ଆଜି ଅପରାହ୍ନରେ ଟାଟା ଗ୍ରୁପକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯିବ । ସରକାରୀ ହସ୍ତାନ୍ତର ପ୍ରକ୍ରିୟା ପାଇଁ ଟାଟା ଗ୍ରୁପ୍ ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଏନ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରନ୍ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟରେ ରହିବେ ବୋଲି ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି।

ଅଫିସିଆଲ୍ ହସ୍ତାନ୍ତର ପ୍ରକ୍ରିୟା ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଟାଟା ଗ୍ରୁପ୍ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଘୋଷଣା କରାଯିବ। ମହାରାଜା ହେଉଛି ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆର ଅଫିସିଆଲ୍ ମାସ୍କଟ୍ ଯାହା ଘରୋଇ କାଯ୍ୟ ବ୍ୟତୀତ ସର୍ବଭାରତୀୟ ସ୍ତରରେ କାର‌୍ୟ୍ୟ କରେ। ୨୦୨୦ ରେ ଉପଲବ୍ଧ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, “ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରାୟ ୧୦୧ ଟି ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ଥଳ ସହିତ ୫୭ ଟି ଘରୋଇ ଅପରେସନ୍ ସହିତ ବିଶ୍ୱର ଚାରୋଟି ମାଳଦ୍ୱୀପରେ ୩୩ ଟି ଦେଶ ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଏ। ଏୟାର ବସ୍ ଏବଂ ବୋଇଙ୍ଗ ଯାହା ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆର ଶକ୍ତି ଅଟେ।

ସମ୍ପ୍ରତି ବିନୋଦ ହେଜମାଡି, ଡାଇରେକ୍ଟର ଫାଇନାନ୍ସ, ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଏକ ଇମେଲରେ କହିଛନ୍ତି ଏବଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜାନୁୟାରୀ ୨୭, ୨୦୨୨ ରେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ଟାଟା ଦ୍ୱାରା ସମୀକ୍ଷା କରାଯାଇପାରିବ ଏବଂ ବୁଧବାର ଦିନ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇପାରେ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here