୧୫ ବର୍ଷ ହେଲା ୩ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ସହିତ ଲିଭ୍ ଇନ୍ ରିଲେଶନରେ ଥିଲେ ଯୁବକ, କଲେ ବିବାହ

0
49
୧୫ ବର୍ଷ ହେଲା ୩ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ସହିତ ଲିଭ୍ ଇନ୍ ରିଲେଶନରେ ଥିଲେ ଯୁବକ, କଲେ ବିବାହ
୧୫ ବର୍ଷ ହେଲା ୩ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ସହିତ ଲିଭ୍ ଇନ୍ ରିଲେଶନରେ ଥିଲେ ଯୁବକ, କଲେ ବିବାହ

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ଅଲୀରାଜପୁର ଜିଲ୍ଲରେ ବର ଆଦିବାସୀ ରୀତିନୀତିରେ ନିଜର ୩ ଜଣ ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି । ସଂପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ୬ ଜଣ ସନ୍ତାନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ୩ ଜଣ ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି । ଯୁବକଙ୍କ ନାମ ହେଲା ସମରଥ ମୌର୍ଯ୍ୟା । ସେ ହେଉଛନ୍ତି ନାନପୁର ଅଞ୍ଚଳର ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚ ।

ବର ସମରଥ ମୌର୍ଯ୍ୟା ଓ ତାଙ୍କ ପିଲାମାନେ ଏହି ବିବାହକୁ ନେଇ ବହୁତ ଖୁସି ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି । ସେ ବିବାହ ସମାରୋହରେ ନୃତ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ମଧ୍ୟ ବିବାହରେ ସାମିଲ ଥିଲେ । ବିବାହର ନିମନ୍ତ୍ରଣ କାର୍ଡରେ ବରଙ୍କ ନାମ ସହିତ ୩ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ ଥିଲା । ସମରଥ କହିବା ଅନୁସାରେ ବିଗତ ୧୫ ବର୍ଷ ହେଲା ସେ ଗରିବ ଥିଲେ । ତେଣୁ ବିବାହ କରିପାରୁ ନଥିଲେ ।

ତେବେ ବିଗତ ୧୫ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସମରଥ ମୌର୍ଯ୍ୟାଙ୍କ ୩ ଯୁବତୀଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରେମ ସଂପର୍କ ଗଢ଼ି ଉଠିଥିଲା । ସେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ସମୟରେ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ନେଇ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ଘରକୁ ଆଣି ଲିଭ୍ ଇନ୍ ରିଲେଶନରେ ରହୁଥିଲେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଆଦିବାସୀ ଭିଲାଲ ସଂପ୍ରଦାୟରେ ଲିଭ୍ ଇନ୍‌ରେ ରହିବା ଓ ସନ୍ତାନ କରିବାରେ ଆପତ୍ତି ନଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନଙ୍କର ବିବାହ ନ ହୋଇଛି, ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ବାରଣ ହୋଇଥାଏ । ଏଥି ପାଇଁ ୧୫ ବର୍ଷ ଓ ସନ୍ତାନ ପରେ ବି ସମରଥ ମୌର୍ଯ୍ୟା ନିଜର ୩ ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here