Friday, October 7, 2022
Homeଦେଶ ବିଦେଶବିଧାନସଭାରେ ମାରପିଟ ୫ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ନିଲମ୍ବିତ, କେନ୍ଦ୍ରର ସହଯୋଗ ଲୋଡ଼ିଲା ଦଳ

ବିଧାନସଭାରେ ମାରପିଟ ୫ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ନିଲମ୍ବିତ, କେନ୍ଦ୍ରର ସହଯୋଗ ଲୋଡ଼ିଲା ଦଳ

ସୋମବାର ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭାରେ ଶାସକ ତୃଣମୁଳ କଂଗ୍ରେସ (ଟିଏମସି) ଏବଂ ବିଜେପି ବିଧାୟକମାନେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି। ଉଭୟ ଦଳର ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଥା କଟାକଟିରୁ ଏହି ଝଗଡ଼ା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଟିଏମସି ବିଧାୟକ ଅସିତ ମଜୁମଦାର ଏବଂ ବିଜେପିର ମନୋଜ ଟିଗଗା ପରସ୍ପର ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ।

ଏଥିରେ ଟିଏମସି ନେତାମାନେ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ବଙ୍ଗଳାର ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତା ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଆଦିକାରୀଙ୍କ ସମେତ ବାଚସ୍ପତି ପାଞ୍ଚଜଣ ବିଜେପିଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବିତ କରିଛନ୍ତି।

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭାରେ ବିରୋଧୀଦଳ ଆଜି ସକାଳେ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ଦାବି କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏହାକୁ ଟିଏମସି ବିଧାୟକ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ । ପରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଝଗଡା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ଏହି ଯୁକ୍ତି ଏକ ଯୁଦ୍ଧରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିଲା । ଉଭୟ ପରସ୍ପର ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ ।

ବିଜେପି ବିଧାୟକମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ବୀରଭୂମରେ ହୋଇଥିବା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ଯାହା ପରେ ଟିଏମସି ବିଧାୟକଙ୍କ ଗୃହରେ ହୋହାଲ୍ଲା ହୋଇଥିଲା। ପରେ ବାଚସ୍ପତି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପରବର୍ତ୍ତୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଞ୍ଚଜଣ ବିଜେପି ବିଧାୟକଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିଥିଲେ। ନିଲମ୍ବିତ ହୋଇଥିବା ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଆଦିକାରୀ, ମନୋଜ ଟିଗଗା, ନରହରି ମହୋତ୍ସବ, ଶଙ୍କର ଘୋଷ, ଦୀପକ ବାରମ୍ୟାନଙ୍କ ନାମ ରହିଛି।

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -spot_img

ଲୋକପ୍ରିୟ ଖବର