Friday, October 7, 2022
Homeଅପରାଧପଳାତକ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟା, ନିରବ ମୋଦୀ ଏବଂ ମେହୁଲ ଚୋକସିଙ୍କଠାରୁ ୧୮,୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଉଦ୍ଧାର...

ପଳାତକ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟା, ନିରବ ମୋଦୀ ଏବଂ ମେହୁଲ ଚୋକସିଙ୍କଠାରୁ ୧୮,୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଉଦ୍ଧାର କରିଛି ବ୍ୟାଙ୍କ

ପଳାତକ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟା, ନିରବ ମୋଦୀ ଏବଂ ମେହୁଲ ଚୋକସିଙ୍କଠାରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ୧୮,୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଉଦ୍ଧାର କରିଛି ବୋଲି ସଲିସିଟର ଜେନେରାଲ ତୁଷାର ମେହେଟ୍ଟା ବୁଧବାର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି। ମେହେଟ୍ଟା ଜଷ୍ଟିସ୍ ଏମ୍ ଖାନୱିଲକରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ବେଞ୍ଚକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମାଲ୍ୟା, ମୋଦୀ ଏବଂ ଚକ୍ସିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରିଭେନସନ୍ ଅଫ୍ ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ଆକ୍ଟ (ପିଏମଏଲଏ) ଅନୁଯାୟୀ ପଞ୍ଜୀକୃତ ମାମଲାଗୁଡ଼ିକର ମୂଲ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ୬୭,୦୦୦ କୋଟି।

ମେହେଟ୍ଟା କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟା, ନିରବ ମୋଦୀ ଏବଂ ମେହୁଲ ଚୋକସି ମାମଲାରେ ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ (ଇଡି) ପିଏମଏଲଏ ଅଧୀନରେ ଅଦାଲତ ଦେଇଥିବା ଆଦେଶ ଯୋଗୁଁ ୧୮,୦୦୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟର ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି।

ଡିସେମ୍ବର ମାସରେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ କହିଥିଲେ ଯେ ଜୁଲାଇ ୨୦୨୧ ସୁଦ୍ଧା ତିନିଜଣ ପଳାତକଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ବିକ୍ରୟ ପରେ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ ୧୩,୧୦୯ କୋଟି ଟଙ୍କା ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି। ସେହି ସମୟରେ ପୁନରୁଦ୍ଧାରର ସର୍ବଶେଷ ଟ୍ରାନ୍ସର ମୂଲ୍ୟ ୭୯୨ କୋଟି ଥିଲା ।

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -spot_img

ଲୋକପ୍ରିୟ ଖବର