Tuesday, October 4, 2022
Homeଦେଶ ବିଦେଶଦୀପିକାଙ୍କୁ ଓସ୍କାର ଆୱାର୍ଡ, ମେଣ୍ଟାଲ୍‌ ହେଲ୍‌ଥ୍‌ ସଚେତନତା ପାଇଁ ହେଲେ ପୁରସ୍କୃତ

ଦୀପିକାଙ୍କୁ ଓସ୍କାର ଆୱାର୍ଡ, ମେଣ୍ଟାଲ୍‌ ହେଲ୍‌ଥ୍‌ ସଚେତନତା ପାଇଁ ହେଲେ ପୁରସ୍କୃତ

ଜଣେ ଅଭିନେତା ବା ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ସବଠାରୁ ବଡ଼ ସ୍ୱପ୍ନ ଓସ୍କାର ଆୱାର୍ଡ । ସାରା ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ଭଲ କଳାକାରଙ୍କୁ ଏହି ଆୱାର୍ଡ ମିଳିଥାଏ । ଏହାର କ୍ୟାଟେଗୋରୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟକ କଳାକାରଙ୍କୁ କଠିନରୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡ଼େ । ତେବେ ଚଳିତ ଦିନରେ ଏହି ଆୱାର୍ଡ ଶୋ ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଛି ।

କାଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆ ସ୍ଥିତ ଲସ୍‌-ଏଞ୍ଜେଲସ୍‌ର ଡଲ୍‌ବି ଥିଏଟରରେ ଓସ୍କାର ପୁରସ୍କାର ସମାରୋହ ବର୍ତ୍ତମାନ ଚାଲୁରହିଛି । ଏହି ଆୱାର୍ଡ ବଲିଉଡ୍‌ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନଙ୍କ ପାଇଁ ଏବେ ଖାସ୍‌ । କାରଣ ତାଙ୍କୁ ମିଳିଛି ଟାଇମ୍‌ ୧୦୦ ଇମ୍ପ୍ୟାକ୍ଟ ଆୱାର୍ଡ । ଏହାର ସୂଚନା ସେ ନିଜେ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆ ଜରିଆରେ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ସମ୍ୱନ୍ଧୀୟ ଏକ ପୋଷ୍ଟ କରି ଦୀପିକା ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, “ସୋମବାର ସକାଳ ମୋ ପାଇଁ ବହୁତ ଶୁଭ । ଏହି ଆୱାର୍ଡ ଦ୍ୱାରା ଉକ୍ତ ମନୋନୀତ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କୁ ପୁରସ୍କୃତ ଯେଉଁମାନେ କି ଏକ ଉତ୍ତମ ଭବିଷ୍ୟତ ଗଠନ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ପରିଚୟ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି । ଏହି ନାମଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ହେଉଛି ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନଙ୍କର, ଯିଏ ମାନସିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବହୁତ କାମ କରିଛନ୍ତି” ।

୨୦୧୫ରୁ ମାନସିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ କାମ କରୁଛନ୍ତି ଦୀପିକା

କିଛି ବର୍ଷ ତଳେ ଦୀପିକା ନେଜେ ଡିପ୍ରେସନ୍‌ର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ । ଯାହାପରେ ସେ ମେଣ୍ଟାଲ୍‌ ହେଲ୍‌ଥ ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍‌ର ଆରମ୍ଭ କଲେ । ଦୀପିକା ପୂର୍ବରୁ ଏନେଇ କହିଥିଲେ ଯେ ୨୦୧୪ରେ ମୁଁ ଡିପ୍ରେସନ୍‌ର ଶିକାର ହୋଇଥିଲି । ଏହାପରେ ମୁଁ ଏହି ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍‌ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲି ।

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -spot_img

ଲୋକପ୍ରିୟ ଖବର