Friday, October 7, 2022
Homeଓଡ଼ିଶା ଖବରଟ୍ରେନ୍‌ ଲାଇନ୍‌ରେ ବିସ୍ଫୋରଣ କଲେ ନକ୍ସଲ! ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ ସମେତ ୭ଟି ଟ୍ରେନ୍‌ର ବଦଳିଲା ଗତିପଥ

ଟ୍ରେନ୍‌ ଲାଇନ୍‌ରେ ବିସ୍ଫୋରଣ କଲେ ନକ୍ସଲ! ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ ସମେତ ୭ଟି ଟ୍ରେନ୍‌ର ବଦଳିଲା ଗତିପଥ

ବଢୁଛି ଲାଲବାହିନୀଙ୍କ ଉପଦ୍ରପ । ରେଳଧାରଣା ଉପରେ ବୋମ ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଟ୍ରେନ୍ ଲାଇନ୍ ଉଡାଇଦେଲେ ମାଓବାଦୀ । ଯାହାକୁ ନେଇ ଏବେ ଓଡ଼ିଶା, ବିହାର, ଝାଡଖଣ୍ଡ, ଦିଲ୍ଲୀ ମଧ୍ୟରେ ଚଳାଚଳ କରୁଥିବା ଟ୍ରେନ୍ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ମାଓବାଦୀ ମାନେ ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଦିଲ୍ଲୀ-ହାୱଡା ରୁଟ୍ ରେ ଥିବା ଏକ ରେଳ ଧାରଣାକୁ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ନଷ୍ଟ କରିଦେଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ରେଳଧାରଣା ନଷ୍ଟ ହେବା ପରେ ଏହି ରୁଟ୍‌ରେ ଚଳାଚଳ କରୁଥିବା ଅନେକ ଟ୍ରେନ୍ ରୁଟ୍ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିବା ବେଳେ ଆଉ କିଛି ଟ୍ରେନ୍ ଅଟଳି ରହିଥିବା ରେଳ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଟ୍ରେନ୍ ନମ୍ବର ୨୨୮୨୪ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ-ଭୁବନେଶ୍ୱର ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ, ୧୨୩୧୪ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ-ସିଆଲଦା ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଏବଂ ୧୨୩୦୨ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ-ହାୱଡା ରାଜଧାନୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସର ଗତିପଥ ବଦଳିଛି ।

ଏହି ସବୁ ଟ୍ରେନ୍ ଡିଡିୟୁ-ଗୟା-ପ୍ରଧାନଖଣ୍ଟା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଡିଡିୟୁ-ପାଟନା-ଝାଝା ମାଧ୍ୟମରେ ଚଳାଚଳ କରିବ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି ।

ସେହିଭଳି ବିହାର-ପୁରୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସର ମଧ୍ୟ ରୁଟ୍ ବଦଳିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ୧୨୮୧୬ ଆନନ୍ଦ ବିହାର-ପୁରୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସକୁ କୋଡେର୍ମା-ନେସୁଚବୋ ଗୋମୋ ପରିବର୍ତ୍ତେ ହଜାରିବାଗ ଟାଉନ-ବରକାକାନା ଦେଇ ଚଳାଚଳ କରିବ ।

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -spot_img

ଲୋକପ୍ରିୟ ଖବର