କୃଷକମାନଙ୍କୁ ସଶକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଯୋଜନା ଗୁଡ଼ିକୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ

0
58

ଅମଳ ଋତୁ ଏବଂ ବୈଶାଖି ପର୍ବ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ରବିବାର ଦିନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀକିସାନ ସମ୍ନାନ ନିଧି’ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଯୋଜନା ଦେଶର କୋଟି କୋଟି ଚାଷୀଙ୍କୁ ନୂତନ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରୁଛି। କୃଷକମାନଙ୍କ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନାର ଲାଭ ବିଷୟରେ ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ଦେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ରବିବାର ଏକ ଟ୍ୱିଟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସଶକ୍ତ କୃଷକମାନେ ଏକ ସମୃଦ୍ଧ ରାଷ୍ଟ୍ରର ଚାବିକାଠି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମର କୃଷକ ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଦେଶ ଗର୍ବିତ। ଯଦି ଦେଶର ଚାଷୀଙ୍କୁ ଅଧିକ ସଶକ୍ତ କରାଯାଏ, ତେବେ ନୂତନ ଭାରତ ଅଧିକ ସମୃଦ୍ଧ ହେବ। ମୁଁ ଖୁସି ଯେ ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ର କିସାନ ସମ୍ନାନ ନିଧି ଏବଂ କୃଷି ସହ ଜଡିତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଯୋଜନା ଦେଶର କୋଟି କୋଟି ଚାଷୀଙ୍କୁ ନୂତନ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରୁଛି।

ବାସ୍ତବରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଟୁଇଟ୍ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଯୋଜନାରେ ଦେଶର ୧୧.୩ କୋଟି ଚାଷୀ ସିଧାସଳଖ ଉପକୃତ ହୋଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ସିଧାସଳଖ ୧.୮୨ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କା ସେମାନଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ କୃଷକମାନେ ପିଏମ କିସାନ ସାମନ ନିଧିଙ୍କ ଅଧୀନରେ ବାର୍ଷିକ ୬,୦୦୦ ଟଙ୍କା ସହାୟତା ପାଇଛନ୍ତି। କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ୧.୩୦ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କା ଟ୍ରାନ୍ସଫର ହୋଇଥିବାବେଳେ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here