Friday, October 7, 2022
Homeଦେଶ ବିଦେଶଇମ୍ରାନଙ୍କ ଘନିଷ୍ଠଙ୍କ ସହଯୋଗିଙ୍କ ଘର ଉପରେ ଚଢାଉ

ଇମ୍ରାନଙ୍କ ଘନିଷ୍ଠଙ୍କ ସହଯୋଗିଙ୍କ ଘର ଉପରେ ଚଢାଉ

ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ପାକିସ୍ତାନ ରାଜନୀତିରେ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିଛି। ସଂସଦର ବାଚସ୍ପତି, ଡେପୁଟି ବାଚସ୍ପତି ଅବିଶ୍ୱାସ ଭୋଟ୍ ପୁର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ପ୍ରାୟ ୧୨:୪୦ ରେ ମତଦାନ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ବିରୋଧୀଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ୧୭୪ ଭୋଟ୍ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏହା ସହିତ ଇମ୍ରାନ ଖାନ କ୍ଷମତାରୁ ଦୂରେଇ ଯାଇଥିଲେ। ସୋମବାର ଦିନ ଜାତୀୟ ସଭାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଅଧିବେଶନ ଡକାଯାଇଛି।

ପାକିସ୍ତାନର ରାଜନୀତିରେ ଡ୍ରାମା ପରେ ପିଟିଆର ନେତାଙ୍କ ଘରେ ଚଢାଉ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ପାର୍ଟି ପାକିସ୍ତାନ ତେହେରିକ-ଏ-ଇନସାଫ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ଯେ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପରିଚାଳକ ଆର୍ସଲାନ ଖାଲିଦଙ୍କ ଘରେ ଆଜି ସକାଳେ ଚଢାଉ କରାଯାଇଥିଲା।

ସରକାର ଛାଡିବା ପରେ ରବିବାର ସକାଳେ ଇସଲାମାବାଦରେ ସେନା ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି।

କୌଣସି ନେତା କିମ୍ବା ଅଧିକାରୀ ବିନା ଅନୁମତିରେ ଦେଶ ଛାଡି ପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଏକ ଚେତାବନୀ ଦିଆଯାଇଛି। ସମସ୍ତ ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ଆଲର୍ଟ ମୋଡରେ ରଖାଯାଇଛି ।

ପାକିସ୍ତାନ ତେହେରିକ-ଇ-ଇନସାଫ ସାଂସଦ ଫୈସଲ ଜାଭେଦ୍ ଖାନ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବାସଭବନରୁ ବିଦାୟ ନେଉଛି। ସେ ଗର୍ବରେ ବାହାରକୁ ଯାଇ ପ୍ରଣାମ କରି ନାହାଁନ୍ତି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିନ୍ ଗାଲାରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ବାସଭବନକୁ ଯାଇଛନ୍ତି। ସେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ବାସଭବନରେ ଅନେକ ପିଟିଆଇ ନେତାଙ୍କ ସହିତ ସଭା ଆୟୋଜନ କରିସାରିଛନ୍ତି।

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -spot_img

ଲୋକପ୍ରିୟ ଖବର